INTERNETOVÉ RÁDIO

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se problematiky tvorby a užití internetového rádia. Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Povšimněte si podpory RSS! Weblog odkazuje nejen na české, ale i na anglické zdroje.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

2.12.2010

Je regulace vysílání po internetu opravdu špatná?

Pod uvedeným názvem byl na portálu DigiZone.cz v prosinci 2009 opublikován článek Jana Potůčka, který se zabývá otázkou regulace internetového vysílání. Cituji z úvodu článku:
"Pokud bychom se řídili výsledkem ankety pod úterním rozhovorem DigiZone.cz s předsedkyní Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřinou Kalistovou, odpověď by byla jednoznačná: do včerejšího večera bylo 84 procent hlasujících přesvědčeno o tom, že by audiovizuální služby na internetu neměly podléhat vůbec žádné regulaci. Vždyť "regulovat internet" je holý nesmysl, internet je založený na tom, že pro něj žádná pravidla neplatí. ... 
Pokud bychom se ptali samotných provozovatelů internetových stránek, kteří od 19. prosince nově podléhají regulaci podle evropské směrnice z roku 2007, nejspíš bychom stejnou odpověď dostali od rovného sta procent dotázaných. Přesto se nedá říct, že regulace audiovizuálního vysílání přes internet je úplně špatná. Vlastně jenom narovnává situaci na mediálním trhu."
S
měrnici z roku 2007 ( PDF, 183 kB ) najdete na internetu na adrese:
http://i.iinfo.cz/urs-att/smernice_EU-126156135701907.pdf

Plné znění článku najdete na následující adrese:
http://www.digizone.cz/clanky/je-regulace-vysilani-po-internetu-opravdu-spatna/